رمضان 1

یکی از چیزهایی که تازگی دارم تجربه اش می کنم یه احساس جالبیه، چند وقته که هر از گاهی می تونم تصورش کنم.  احساس چند لحظه اول بعد از مرگ. یعنی برای چند لحظه می تونم احساس کنم که الان خبر بهم رسیده و فهمیدم که تموم شد و من مردم.  می تونم ببینم چطوری همه چیز توی همون لحظه میشه خاطره. همه دنیات با همه ماجراها و برو بیاها و گرفتاری هاش و وای من چقدر کار دارم گرفتارم وقت ندارم هاش دکمه توقفش زده میشه و تمام. و تو فقط خبردار میشی از زده شدن اون دکمه، هیچ اختیاری روش نداری.

حسش برای من یه ترکیبیه از دلتنگی و تنهایی. نمیشه در کلمه گفت ولی میشه تصور کرد چه حجمی از دلتنگیه، دلتنگ شدن برای همه چیز و همه کس. در واقع انگار به جای اینکه تو رفته باشی، همه چیز و همه کس، هر آن چه که آشنا بود تو رو گذاشته و رفته. تو موندی و یک عالمه غربت و غریبی، دلتنگ و تنها.

اونجا می دونید آدم به چی احتیاج داره بیشتر از همه؟ خنده داره ولی بیشتر از همه به بغل! ( مدیونید اگه فکر کنید به فرقه بغاغله ربط داره! ما توی یه سطح دیگه داریم کار می کنیم!). با اون همه حس تنهایی و غریبی بیشترین چیزی که به آدم آرامش میده یک بغل درست و حسابیه. و خوبیش اینه که از قرار معلوم اون بغل درست و حسابی در کار هست. من خیلی وقت پیش کتاب در آغوش نور رو خوندم. جزییاتش یادم نیست ولی یادمه اسم کتاب از موجود نورانی ای می اومد که بعد از مرگ، اومده بود کنار بتی (نویسنده کتاب) و حضورش همه جا رو پر کرده بود انگار که بتی رو در آغوش گرفته باشه، اون جا فکر کنم این موجود رو مسیح دونسته بود. مهم نیست اسمش رو چی بذاریم، مهم اینه که هست، و میاد بغلمون می کنه. خیلی خوبه نه؟

** من کاملا متوجهم که واقعا ممکنه جهان پس از مرگ وجود نداشته باشه، ولی شدیدا امیدوارم که داشته باشه، به دلایل شخصی اصلا. والا! و معتقد نیستم روش عقلانی ای برای اثبات یا رد وجود اون دنیا در دسترسه، بنابراین دراین زمینه اهل بحث منطقی و عقلانی نیستم. ولی چند وقت پیش یه مقاله علمی به قول ایرانیها ISI و Peer reviewed دیدم که خیلی دلم رو گرم تر کرد که احتمال گزینه مطلوب من بیشتره. اینجا بیشتر در موردش بخونید. اگر انگلیسی و کلمات تخصصی اش دوشواری داشت بیاید پیامی چیزی بذارید براتون تعریف می کنم ماجراش چیه!

Characteristics of Near-Death Experiences Memories as Compared to Real and Imagined Events Memories

** ربط این پست چیه؟ خوب ماه رمضونه باید روضه بخونیم دیگه :)) واسه همین این رو نوشتم که ببرمتون به صحرای کربلا. باز هم می نویسم از این پستهای ماه رمضونی اگه خدا توفیق بده.

3 دیدگاه

  1. دنیای بعداز مرگ وجود دارد درقران درباره دنیای باقی زیاد نوشته شده عدل خدا ایجاب میکند جایی برای اجرای عدالت و حسابرسی باشد

    1. من هم موافقم، اما احتمال وجود و عدم وجود خدا از خیلی دیدگاه ها برابره، و خوب با قرآن هم نمیشه رو این اثبات کرد چون تا قبول نکرده باشیم که خدا وجود داره قرآن اثبات کننده چیزی نیست!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.