شغل محبوب من

مامانم یه خاطره از من داره که البته من تکذیبش می کنم، ولی اینجوریه که

یه زمانی توی اوایل دبستان معلمم از مامان می خواد بیان مدرسه و بهشون میگه مدتیه که عارفه خیلی نمره هاش بد میشه و اینا، بررسی کنید ببینید چه خبره. بعد از بررسیها کاشف به عمل میاد که یه بار من از مامانم پرسیدم چرا خانه دار نیست، مامان هم گفته برای اینکه من خیلی درس خوندم و باید از این درسی که خوندم استفاده کنم. من هم متوجه شدم که نباید درس بخونم وگرنه نمی تونم خانه دار بشم. خلاصه اونجا خیال من رو راحت کردند که خطری خانه دار شدن من رو تهدید نمی کنه احتمالا وگرنه که به این مراتب بالای علمی (مردم از خنده در حال غلت زدن روی زمین لطفا!) نمی رسیدم.

امروز که رفتیم واسه تجدید گذرنامه فرم پر کنیم، توی قسمت عنوان کار برای من بهترین چیزی که به ذهنمون رسید خانه دار بود! فکر می کنم اولین فرمیه که با این عنوان پرش کردم چون همیشه می نوشتم دانشجو. خیلی لذت بردم از اینکه پایین اسم خودم روی یه برگه رسمی این “خانه دار” رو می دیدم…زحمت کشیدم که به اینجا رسیدم عزیز دل برادر، به این راحتی نبوده که. آفرین به خودم و ای ول به آرزوهای عزیزم که دونه دونه به همه شون خواهم رسید D: (قرص اعتماد به نفس ندارم ولی مشاوره می تونم بدم!)

4 دیدگاه

  1. در راستای خواندن کل آرشیو وبلاگ و لذت بردن از دوستی با همچین فرهیخته ای:
    1. یعنی اگر یه ذره می تونستم اعتماد به نفسم رو جمع و جور کنم خانه داری را به هر چیزی ترجیح می دادم تا اینکه مثل چی … از اینجا به اونجا بدو و آخر شب هم مثل چی … سرتو بذار بخواب و این وسط دخترت یک سال و سه ماهه شده و کلی لحظات شیرینش رو از دست دادی!
    2. خواستم برگردم پست قبلی نرفت، با وجود ترجیح خانه داری این دلیل نمیشه تلاش بی نظیر و نمرات درخشانت رو تبریک نگم چون من فقط با یک دلیل از دلایل استادت (زبان) باز نمراتم تو مستر پایین تر از تو شد… حال بماند که الان هم با وجود کمک مامان اندر خم یک کوچه از کوچه های یک مقاله از چهار مقاله که باید یک ماهه تحویل بدم موندم!

    1. 1- توی ایران خیلی سختتره چون اطرافیان خیلی به کار و زندگی آدم کار دارند!
      2- بچه ها که بزرگ میشن کار خیلی سختتر میشه، من نمی دونم اگر امسال می خواستم برم دانشگاه چیکار می خواستم بکنم…خدا قوت بده بهت مامان زینب:*:* حق داری، توی این سن خیلی بچه ها وقت می گیرند!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.